Навіщо потрібна реформа? Що не так?Нинішня система пенсійного забезпечення фактично мертва. Вже дуже скоро кожен працюючий буде годувати двох пенсіонерів. Дефіцит Пенсійного фонду в 2016 році склав 145 мільярдів гривень, в 2017 очікується на рівні 141 мільярда.
Це гроші з податків, а не пенсійних виплат працюючих. Їх "витягують" з інших бюджетних програм і дають Пенсійному фонду, щоб 12 мільйонів пенсіонерів могли отримувати гроші.
Систему потрібно змінювати, і
спроби це зробити регулярно відбуваються з 1999 року. Сьогоднішній проект реформи розробив уряд Володимира Гройсмана, він затверджений урядом і от-от потрапить до Парламенту.
Вимога проведення реформи записана і в меморандумі МВФ, від цього залежить виділення чергового траншу. Втім, теперішня реформа – лише півсправи.
Вона торкається способу обрахунку пенсій, але не чіпає систему. Система залишається старою, "солідарною", коли працюючі платять за пенсіонерів. В розвинутих країнах давно працює "накопичувальна" система, коли кожен відкладає для себе. ЇЇ впровадження – питання часу.
Експерти вважають, що повноцінної реформи не уникнути.