12 подій 2016 року,
які Україна не забуде


2016 важко назвати роком, який би сильно відрізнявся від інших за насиченістю подій: Україна не купалась у перемогах , але й не потонула у зрадах. УКМЦ пропонує разом пригадати чим прожила країна цей рік.
12 подій 2016 року,
які Україна не забуде


2016 важко назвати роком, який би сильно відрізнявся від інших за насиченістю подій: Україна не купалась у перемогах , але й не потонула у зрадах. УКМЦ пропонує разом пригадати чим прожила країна цей рік.
12 подій 2016 року,
які Україна не забуде


2016 важко назвати роком, який би сильно відрізнявся від інших за насиченістю подій: Україна не купалась у перемогах , але й не потонула у зрадах. УКМЦ пропонує разом пригадати чим прожила країна цей рік.

1
Перемога Джамали на Євробаченні
Фото: Eurovision TV
Українська співачка Джамала виграла конкурс Євробачення 2016, який проходив у Стокгольмі. Вона набрала 534 бали - 211 голосів журі та 323 голосів від глядачів. Джамала є першою кримською татаркою, яка коли-небудь виступала на Євробаченні за всю його історію. Вона виконувала пісню "1944" - про масову депортацію кримськотатарського населення із Криму під час Другої світової війни радянськими військами за наказом Сталіна. Джамала є авторкою пісні, яку присвятила своїй бабусі Назилкан, депортованій під час тих подій. Перемога Джамали викликала вкрай негативну реакцію у російських глядачів, які звинуватили організаторів конкурсу в політичній упередженості.

2
Набула чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та ЄС
Фото Reuters – ЄС
ЄС є основним торговельним партнером України
1 січня 2016 року набула чинності Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, яка передбачає скасування або суттєве зменшення експортних та імпортних мит. В результаті українські експортери заощаджуватимуть 487 млн. євро щороку, а експортери з ЄС - 391 млн. євро щороку. В експорті товарів питома вага ЄС складає вже 37,7%, а в імпорті - 43,8%, за даними 9 місяців 2016 р. За цей рік товарообіг між Україною та ЄС зріс на 6%, при цьому експорт з України - на 4,4%. Найбільше Україна експортує продукцію агропромислового комплексу та харчової промисловості, а імпортує – продукцію машинобудування. Паралельно, продовжуються заходи (реформи) з гармонізації стандартів і наближення законодавства до стандартів ЄС.

3
5 українських IT-компаній увійшли
до переліку кращих розробників
Internet of Things
Фото: Forbes
Американська дослідницька компанія Clutch опублікувала актуальний рейтинг кращих компаній-розробників у сфері Internet of things (IoT). Всього в ньому згадано 35 компаній з усього світу, 5 з яких українські: Stanfy, Lemberg Solution, Eleks, Eastern Peak Software, Devabit.

4
Президент Порошенко фігурує в офшорному скандалі Panama Papers
Фото: panamapapers.icij.org
Президент Петро Порошенко опинився серед 12 лідерів країн – фігурантів Panama Papers, оприлюдненої інформації про офшорні компанії та їхніх власників, виток якої стався у квітні 2016 року. Згідно з паперами, у серпні 2014 року на користь Порошенка на Британських Вірґінських Островах була заснована холдингова компанія Prime Assets Partners, яка стала власником кондитерської корпорації Roshen. Міжнародні громадські розслідувачі вказували, що дії президента можуть вважатися незаконними через те, що компанію засновано під час президентства та через відсутність згадки про неї у звітності Порошенка. На думку Transparency International, створення компанії президентом є порушенням Конституції. Порошенко відкинув звинувачення, зазначивши, що всі дії були законними і прозорими.

5
Відставка старого
і призначення
нов
ого уряду
Фото: Владислав Содель
14 квітня в Україні змінився уряд. Тепер керівництво держави складається з 19 міністрів, 6 віце-прем'єр-міністрів та прем'єр-міністра. Очільником уряду був призначений колишній спікер Верховної Ради – Володимир Гройсман. Уряд створений коаліцією депутатських фракцій «Блок Петра Порошенка» та «Народний Фронт». Зміна уряду була продиктована політичною стагнацією та повільним темпом впровадження реформ, якого вимагало громадське суспільство. До офіційної відставки в квітні, свої повноваження вже склали міністри охорони здоров'я Александр Квіташвілі, міністр економіки Айварас Абромавічус та міністр інфраструктури Андрій Пивоварський. Однак і після зміни уряду відставки продовжились. Так восени, у відставку пішли кілька політичних діячів нової формації також через неможливість впровадження реформ та стагнацію в змінах.

6
Початок процесу звільнення українських політичних в'язнів
Звільнення української льотчиці Надії Савченко стало початком процесу визволення українців, які є політичними в'язнями і незаконно утримуються на території Російської Федерації. 25 травня лейтенант авіації та народний депутат Надія Савченко повернулася в Україну. У полоні вона була 709 днів.

Українські політв'язні, яких Кремль тримав у заручниках, Геннадій Афанасьєв та Юрій Солошенко повернулись в Україну 14 червня. Афанасьєв був засуджений у Росії з політично мотивованої «справи Сенцова-Кольченка» до семи років позбавлення волі у колонії суворого режиму. Юрій Солошенко був засуджений у Росії до шести років позбавлення волі у колонії суворого режиму за статтею про шпигунство.


7
В Україні здійснили першу операцію з імплантації
штучного серця
Фото: РБК-Україна
12 липня лікарі Інституту серця під керівництвом Бориса Тодурова разом з німецьким профессором Крістофом Шмідом (Christof Schmid) пересадили 41-річному харківчанину Павлу Дорошку штучне серце. Вартість штучного серця Berlin Heart склала 120 тисяч євро. Його без попередньої оплати надала українським лікарям німецька компанія. Український благодійний Фонд «Серце на долоні» взяв на себе зобов'язання зібрати необхідну суму грошей, щоби оплатити штучне серце

8
Прорив української паралімпійської збірної
Фото: prosport.tsn.ua
Серпень увінчався для українців розчаруванням - виступом національної олімпійської збірної у Ріо. Проте вже за місяць українські паралімпійці змусили всю країну забути про невдачі своїх колег, і прикували увагу глядачів до своїх виступів. Рекорди почались ще до прильоту збірної до Бразилії: українці завоювали 169 ліцензій для виступів у Ріо – найбільше за всю історію збірної. Потім була рекордна 41 золота медаль (а ще 37 срібних і 39 бронзових) і 117 загальних. Здавалось, що українців не зупинити. І це було саме так, адже насамкінець вони вперше зайняли 3 місце у медальному заліку, обійшовши фаворита всіх ігор збірну США.

9
Всі держустанови перейшли на Prozorro
Фото: facebook.com/prozorro
В 2015 року в Україні запустили електронну систему державних закупівель ProZorro, яка передбачає проведення тендерів державних закупівель в он-лайн режимі. Реформа держзакупівель завдяки Prozorro вважається однією з найефективніших, адже чиновники роками розкрадали мільярди бюджетних коштів на тіньових схемах. З 1 серпня 2016 року всі державні органи та компанії зобов'язані проводити закупівлі за допомогою ProZorro. За цей час вже проведено 258000 закупівель і вдалось зекономити 5,9 млрд. гривень. Система вже отримала ряд міжнародних перемог в World Procurement Awards 2016, визнана Technology of the Future від Communication on Top – Davos та Open Government Awards 2016.

10
Статки українських чиновників у електронних деклараціях
Фото: depositphotos
Квиток на політ у космос, вертольоти, власні храми, святі мощі - на фоні цього сотні машин і квартир, земельні ділянки і мільйони доларів виглядають не так вже й незвично. За підрахунками, загальна сума задекларованих статків у гривнях складає близько 10 мільярдів (70% - готівка). Один з депутатів задекларував один трильйон гривень, проте пізніше заявив, що це був жарт. Наразі відповідні антикорупційні органи перевіряють на правдивість декларацію жартівника та інших посадовців.

11
Новий саркофаг у ЧАЕС
Фото: Smithsonian Magazine
29 листопада на Чорнобильській АЕС відбулася урочиста церемонія з нагоди успішного завершення насування арки Нового Безпечного Конфайнмента (НБК). Через 30 років після ядерної катастрофи на ЧАЕС, радіоактивні залишки зруйнованого реактора №4 нарешті надійно укриті.

Після переміщення на відстань 327 м від місця зборки в остаточне положення, величезний НБК повністю вмістив у себе попередній тимчасовий об'єкт «Укриття», нашвидкуруч побудований одразу після аварії 1986 року.

Чорнобильська арка – найбільша з коли-небудь побудованих, рухома наземна конструкція шириною 257 м, довжиною 162 м, висотою 108 м і повною вагою 36000т. Завдяки їй місце аварії стане безпечним, строк експлуатації у 100 років дасть можливість здійснити подальший демонтаж існуючого укриття, який було збудовано у 1986 році, а також здійснення операцій з радіоактивними відходами.

12
Рекордна кількість українських фільмів виходить в прокат
У 2016 році в кінотеатрах України у прокат вийшло 30 українських фільмів - рекордна кількість за останні 10 років. Серед них 4 альманахи короткометражних фільмів, 8 документальних стрічок, 2 анімації та 16 ігрових повнометражних картин. Кілька картин були вироблені у копродукції з іншими країнами. Експерти очікують пожвавлення кіновиробництва в Україні, зокрема, завдяки закону "Про державну підтримку кінематографії в Україні", який наразі знаходиться на доопрацюванні в парламенті.
Націоналізація найбільшого комерційного банку
Фото: AFP
Бонус для тих, хто дочитав до цього місця. Одним з "подарунків" для українців стала націоналізація Приватбанку, який належав олігарху Ігорю Коломойському. 18 грудня держава стала власником 100% акцій банку. За словами урядовців, таке рішення було прийняте для забезпечення стабільності у фінансовій системі країни. Голова НБУ віднесла банк до категорії неплатоспроможних і зазначила, що він потребує фінансування 148 млрд. гривень. Приблизно 50% громадян України використовують платіжні системи «Приватбанку», кожен третій має депозити або кредити у цьому банку. Інформація про націоналізацію спричинила днями паніку серед клієнтів «Приватбанку», які почали масово знімати кошти зі своїх рахунків. Після стабілізації банк планують продати.
З новим роком!
Made on
Tilda