Ми не реорганізувалися, а утворилися з нуля. Тобто, в місті Бориспіль були Бориспільська центральна районна лікарня та районний центр первинної медико-санітарної допомоги, які обслуговували понад 100 тисяч населення. Відділення вторинної ланки медичної допомоги постійно було завантажено, що говорило про неефективність роботи. Ми прийняли рішення з нуля створити комунальне некомерційне підприємство «Бориспільський центр первинної медико-санітарної допомоги». Це сталося 16-го листопада. Був відразу написаний статут, прийняте рішення сесією, реєстрація зайняла 2 дні. І тут усе почалося.
Я завжди кажу, що якщо хочеш щось зробити, то роби, не треба боятись. Та система, яка є наразі, вже не працює. З нуля набираєш нових людей, нову команду, все нове. Це дуже важко тому, що спочатку методичні рекомендації по реорганізації були заточені під те, що вже є центр, який має бути реорганізований. Зараз вже методичні рекомендації і для нашого випадку, а коли ми починали цього всього не було, було дуже важко.
Сьогодні ми хочемо налагодити медичну мережу. Ми закупили медичну інформаційну систему, кожна амбулаторія буде зв'язана між собою. Хочемо зв'язатись і з лікарнею вторинної допомоги.
Єдина проблема – це фінансування співробітників. Ми не можемо відірватися від тарифної сітки, а з телеекранів говорять, що зарплата буде 13-15 тисяч, насправді цього немає. Ми прив'язані до тарифної сітки, але ми разом з МОЗ прописали грамотний колективний договір, який, хоч трошки, але дає можливість підвищити зарплатню.
В місті Бориспіль є розуміння як міською владою, так і депутатами. Депутати допомагають, голова допомагає. Ми навіть прописали договір про статут, що дійсно дає мені автономізацію. Я в статуті записаний як директор. Я сам дивлюся, скільки людей мені потрібно, я можу знижувати їх кількість, а також в майбутньому регулювати саму зарплату.
Євгеній Черенок, головний лікар Бориспільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги