— Зважено треба підходити до того, що саме ми питаємо у людей. Бо в результаті ми, наприклад, можемо спитати: «Чи хочете ви інфляцію або нові робочі місця?» — а люди скажуть: «Хочемо нові робочі місця!». Далі прийде популіст і спитає: «Хто має це зробити? Чи хочете ви виходити на ринок праці, підвищувати вашу вартість як робочої сили, конкурувати і отримати кращу зарплатню? Або ви хочете, щоб держава вирішила це питання за вас?» — і відповідь буде очевидна: на користь простого рішення. І це створює ризик, що ми знову звернемося до простих рішень, які насправді не працюють.
Або такий популізм трохи вищого рівня: коли приходить експерт і каже: «Давайте Національний банк буде кредитувати підприємства або давайте зробимо індустріальні парки, дамо пільги цим підприємствам, вони будуть залучати нову робочу силу…» Але це теж не працює, і пересічні люди про це, напевно, менше знають, ніж ті економісти, які займаються вивченням досвіду індустріальних парків, досвідом кредитування економіки і т. ін.
І тут, важливо, коли ми дивимося на результати соціологічного дослідження, використовувати, наприклад, не тільки соціологічне опитування населення, а й такі показники, як
iMoRe — індекс реформ, де, власне, експерти займаються оцінкою руху реформ. Важливо все ж таки розуміти, що населення може казати про симптоми, про те, що в нього болить. Але що робити з цим, як це лікувати — цим мають займатися професіонали.