#музейВІДКРИТОнаремонт: другий місяць проекту у Слов'янську і Лисичанську
Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру продовжує проект «Музей відкрито на ремонт» на базі Слов'янського та Лисичанського краєзнавчих музеїв. Мета проекту – реорганізація регіональних краєзнавчих музеїв. Основні компоненти проекту – новітня техніка, комунікація, освіта та сучасне мистецтво. У минулому дайджесті ми розповіли про старт та перший місяць роботи проекту. Канікули канікулами, свята святами, але за січень місяць ми встигли гарно попрацювати і готові поділитися із вами своїми відкриттями. Тож, увазі шановному читачу – найяскравіші події другого місяцю проекту #музейВІДКРИТОнаремонт та анонси найближчих активностей.

1
2016 рік завершився яскравим відкриттям кураторської виставки «Славкерампродукт. Робота з матеріалом» сучасних українських митців Анни Сорокової та Тараса Ковача.
Проект «Славкерампродукт. Робота з матеріалом» українських художників Анни Сорокової та Тараса Ковача – це коротке дослідження керамічного виробництва у Слов'янську, як соціального феномену, а також спроба переосмислення фондів та простору краєзнавчого музею міста. У експозиції також представлені роботи художниці Наталі Максимченко, яка народилась у Слов'янську у 1914 році. Навчалася у Харкові та працювала в Москві. У краєзнавчому музеї міста Слов'янськ знаходиться найбільша колекція її декоративної кераміки 1960-х років. Вітраж початку 1970х років, Донецького художнього комбінату, який був вперше представлений публіці за останні 20 років. Виставка працює у режимі Слов'янського краєзнавчого музею і відкрита до 28 лютого.

2
Представлено сучасну техніку, яку отримала «Музейна лабораторія» Слов'янського краєзнавчого музею від проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI)» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)
Серед обладнання: квадрокоптер, фото- та відеообладнання, акустична система, проекційне обладнання, ноутбуки, планшети, електронний мікроскоп, дальномір та ряд інших сучасних гаджетів на загальну суму понад 300 тисяч гривень.

3
Працює «Музейна лабораторія» Слов'янського краєзнавчого музею
у рамках роботи якої продовжуються воркшопи у школах міста, а також дослідження регіону за допомогою квадрокоптера з висоти пташиного польоту.

4
Лисичанський краєзнавчий музей та Слов'янський краєзнавчий музей долучилися до всесвітнього музейного флешмобу #MuseumSelfieDay #2017
Особливо творчо підійшли до акції у Лисичанському музеї і підготували оригінальні місця для фотографування відвідувачів у експозиції музею.

5
Слов'янський музей отримав у подарунок скіфський меч
Цей артефакт відправлено на реставрацію, щоб невдовзі достойно представити публіці.

6
Відкрито фотовиставку «Праця, виснаження та успіх: корпоративні міста Донбасу» у Сєвєродонецьку
У рамках художнього проекту «Музей міста Світлоград» ініціативи ДЕ НЕ ДЕ на базі Лисичанського краєзнавчого музею у Сєвєродонецьку відкрито виставку фотовиставку «Праця, виснаження та успіх: корпоративні міста Донбасу». Виставка триватиме до 15 лютого у Міському палаці культури Сєвєродонецька. У Лисичанську фотовиставка відкриється 1 лютого о 13:00 у Міському краєзнавчому музеї Зарошуємо!
Виставка охоплює матеріали ХІХ-ХХ сторіччя і спонукає задуматися над місцем Донбасу у становленні індустріальної України, так і над ціною цього успіху – адже значною мірою сучасні соціальні, політичні та екологічні проблеми регіону закорінені у часах його заселення та сталінської індустріалізації.

7
Розпочато реєстрацію на воркшоп «Сучасні методи роботи музею» для музейників Донецької і Луганської областей (до 3 лютого)
У рамках воркшопу будуть представлені результати першого етапу проекту «Музей відкрито на ремонт», який проходив із листопада 2016 року по лютий 2017 року у Слов'янському та Лисичанському краєзнавчих музеях. Окрім того, відбудеться ряд лекцій, дискусій та обговорень на тему осучаснення методів та форматів роботи музею (виставкова діяльність; робота з фондами; дослідницька, просвітницька, комунікаційна функції музею). Участь у воркшопі передбачає участь у всіх заходах програми з 21 по 24 лютого включно. Витрати на проживання, харчування та транспорт учасників покриваються організатором.

8
1 лютого у Слов'янську відбудеться презентація проекту «Школи Лохвицького земства»
1 лютого у Центральній міській бібліотеці Слов'янська відбудеться презентація проекту «Школи Лохвицького земства» та розмова на тему «Чи можуть понад півсотні столітніх сільських шкіл на Полтавщині розказати нам, хто ми є насправді?» Учасники Ольга Герасим'юк, ініціатор проекту «Школи Лохвицького земства», журналістка, перший заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України; Максим Іванов, дослідник проекту «Школи Лохвицького земства», фотограф, який уперше в історії зафіксував знайдені школи, адміністратор сторінки проекту у соцмережах; Олена Задорожна, представник Тараса Кутового, міністра аграрної політики та продовольства України - партнера проекту «Школи Лохвицького земства». Приходьте!

9
29 січня у Сєвєродонецьку відбудеться показ фільму Олексія Радинського «ЗСУВ»
У рамках мистецького проекту «Музей міста Світлоград» ініціативи ДЕ НЕ ДЕ у Сєвєродонецьку покажуть фільм режисера Олексія Радинського «ЗСУВ». За участі одного із героїв фільму – художника Володимира Воротньова. Вхід вільний.
Зсув / Landslide / Оползеньце фільм про спробу побудувати суспільство, яке докорінно відрізняється від усього, що нас оточує (за словами героїв фільму). Ця спроба відбувається у самому центрі Києва, на території, відвойованій у міста природною стихією. Зсув ґрунту, деградація міської політики та розпад суспільних зв'язків призвели до виникнення безвладного, непідконтрольного анклаву у центрі міста. Так виникає ідея «утопії тут і тепер». У її створенні беруть участь представники вуличного мистецтва, музичної сцени, театрального аванґарду, тощо.

9
Готується до відкриття виставка «Музей міста Світлоград»
У п'ятницю, 17 лютого, о 16:00, у Лисичанському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття художньої виставки «Музей міста Світлоград». Куратори проекту – мистецька ініціатива ДЕ НЕ ДЕ.
Учасники: DisOrder, Enjoy, Віталій Атанасов, Михайло Алєксєєнко, Дана Брєжнєва, Володимир Воротньов, Ксенія Гнилицька, Ольга Гончар, Саша Долгий, Олександр Єльцин, Анастасія Живкова, Люся Зоря, Микита Кадан, Макс Лижов, Леонід Марущак, Євгенія Моляр, Сергій Попов, Олексій Радинський, Андрій Рачинський, Даниїл Ревковський, Микола Рідний, Антон Смирнов, Анатолій Татаренко,Олександр Телюк, Лео Троценко, Аліна Якубенко
«МУЗЕЙ ВІДКРИТО НА РЕМОНТ» – проект, який триватиме протягом чотирьох місяців із листопада 2016 по березень 2017 року у Слов'янському (Донеччина) і Лисичанському (Луганщина) краєзнавчих музеях. Дослідницький проект під час якого до роботи музеїв будуть залучені куратори, оновлено матеріально-технічну базу, організовано навчання для музейних працівників та розроблено і реалізовано комунікаційну концепцію для кожного музею. Результатом проекту стануть виставки, ряд освітніх заходів для музейників та відвідувачів і методологічні рекомендації для подальшого розвитку музеїв.

Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру реалізується проектом «Музей відкрито на ремонт: Слов'янськ і Лисичанськ» у рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Слідкуйте за новинами проекту та анонсами подій у соціальних мережах за хештегом #музейвідкритонаремонт
Made on
Tilda