УКМЦ : USAID #ВЗАЄМОДІЯ!
ЗАРЯДИСЬ УСПІХОМ:
Сергій Мільман
Засновник порталу YouControl! розповідає, чому успішний бізнесмен повинен працювати в інтересах суспільства. І чому це має приносити відчутний результат. І підприємцю і суспільству.
YouControl система, яка за хвилину може сформувати досьє на будь-яку зареєстровану в Україні компанію. Система автоматично збирає дані з відкритих державних реєстрів.
Я продовжую задаватися питанням, актуалізувати його для себе, чим саме я маю займатися, де я маю бути. І на сьогодні я займаюсь улюбленою справою: я займаюсь підприємництвом, яке направлене на вирішення суспільно важливих проблем.
В моєму житті так відбувалося не завжди і я не завжди працював в сфері ІТ. Раніше я працював в логістиці. І під час цієї роботи, я пройшов шлях від офіс менеджера, оператора ПК, який набирає просто заявки з голосу по телефону, до співзасновника вже великої групи компаній. Я пропрацював в цій сфері близько 12 років і в якийсь момент, мені просто вже набридло працювати в цій галузі і я вирішив докорінно змінити своє життя і зайнятися тим, що мені більш до вподоби. Я дуже хотів перейти в ІТ сферу. Вона завжди мене цікавила, вабила і в якийсь момент я вирішив, що саме я господар свого положення свого життя і я можу змінити докорінно своє життя. Я пішов з тієї роботи і заснував ІТ компанію, власне, яку зараз представляю.
Свій досвід який я отримав в цій сфері, я постійно намагаюсь інвестувати в цей новий проект. Але, як я вже казав, що не завжди все виходить спочатку і не завжди з вами удача в будь-якому проекті.
Перші відгуки, які я чув від свого оточення, що цей проект збанкрутіє, що він нічого не змінить в Україні, що ми не зможемо отримувати дані, що правоохоронці прийдуть і закриють. Але ми вже працюємо четвертий рік, ми вперто розвиваємо ці ресурси, ми розвиваємось самі і ми кожен раз, коли виникає така криза, ми намагаємось знайти якесь рішення, яке зможе зробити нас міцніше, яке як раз сприяє нашому розвитку і покращенню процесів.
Нудно просто заробляти гроші. Тому що це не дає задоволення в довгостроковій перспективі.
Нудно просто заробляти гроші. Тому що це не дає задоволення в довгостроковій перспективі. Ви відслідковуєте виручку, прибутковість і ваш бізнес перестає бути чимось особливим. Він стає просто звичайними колонками з цифрами, які вас абсолютно не мотивують, а демотивують. Ви не захочете цим займатися. Саме тому я і рекомендую братися за ті проблеми, за ті задачі, які вас будуть захоплювати.
Що круто? Круто і тішить, що мене постійно підтримують оточуючі. Саме тому, що розділяють цінності, тому що вони розуміють, що підтримуючи мене частково вони інвестують у своє майбутнє. Вони розуміють, що зміни, які ми впроваджуємо, вони цікаві і їм, їхнім родичам і багатьом іншим, хто проживає в Україні і для кого наша діяльність корисна. А наша діяльність впливає в певній мірі на рівень корупції, на рівень шахрайства.
Головне вірити в себе, головне справді обирати реально суспільно важливі проблеми. І ви завжди знайдете підтримку в суспільстві, фінансування і будете відчувати постійне задоволення від того що ви робите.
Нас підтримали близько 100 громадських організацій
Справді, в нас є певні складності із Службою безпеки України, яка вже рік займається розслідуванням і здійснює певний тиск на компанію, це з одного боку, але з іншого боку завдяки тому що ми в тісному партнерстві з суспільством і займаємося суспільно важливими питаннями, їх вирішенням реальним, нас підтримує велика доля суспільства, нас підтримали близько 100 громадських організацій, відомих медіа і навіть написали лист на підтримку від уряду. Постійно публікації в захист компанії із системою "You control". Transparency International двічі зверталися до уряду. Існує певний міф, який ми руйнуємо, що монополія на інформацію можлива лише для Служби безпеки України. Але з іншого боку є величезна підтримка суспільства завдяки якій ми і витримали в цій битві і продовжуєм розвиватися.
Ми постійно відмовляємо від звернень компаній, які просять їх "сховати". Раніше таке відбувалося десь кожен день. Нам дзвонили, просили видалити ту чи іншу інформацію. Часто звернення пов'язані з тим, що компанії не подобається ця інформація про неї агрегована і в неї на сьогоднішній день погана репутація і з нею не хочуть співпрацювати. А, власне, показати такі компанії - мета, яку ми прагнули досягти. Ми не хочем щоб люди співпрацювали з токсичними компаніями. Ми відмовляємо їм. Ми розуміємо, що наша цінність в вашій довірі. Якщо ви будете розуміти, що система працює як всі держреєстри і можна видалити цю інформацію, система втратить головну свою цінність — довіру споживачів і це буде фактично смерть ресурсу. Тому наша ідеологія, вона просто не дозволяє включатися в такі ідеології і обговорювати з клієнтом чи з користувачем чи з будь яким з кимось ситуацію, що ми видалимо будь-яку інформацію. Ну і вже було багато курйозів, коли в реєстрах ця інформація відсутня, а в нас вона є.
Made on
Tilda